OFERTA


Proponujemy Państwu skorzystanie z naszych usług
- Stomatologia zachowawcza

dziedzina zajmująca się metodami zachowania naturalnych właściwości zębów, które zostały utracone na skutek działania bodźców zewnętrznych . Najgroźniejszym z nich jest próchnica, gdyż nieleczona może doprowadzić nawet do utraty zębów. Leczenie może dotyczyć też przebarwień oraz uszkodzeń zębów powstałych na skutek urazów. Stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie zabiegi jak : leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

- Protetyka stomatologiczna

dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).

- Ortodoncja

dziedzina zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częściej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

- Chirurgia stomatologiczna

zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic.

- Implanty

zastępujące utracone zęby. Implanty są jednak również stosowane np. do osadzania egzoprotez.

- Rentgenodiagnostyka

są to zdjęcia zębów już od wielu lat wykorzystywane do diagnostyki przed każdą ekstrakcją zęba oraz podczas każdego leczenia kanałowego. Diagnostyka ta często wykorzystywana jest w leczeniu próchnicy zębów oraz stanów zapalnych miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych korzeni zębów. Charakteryzują się najwyższą rozdzielczością ze wszystkich badań radiologicznych.

- Endodoncja

- Profilaktyka

Nasza galeriaO NAS
OFERTA
KONTAKT
Szybki kontakt:
 61 424 32 09
 dent@dent.gniezno.pl
 Sobieskiego 17
62-200 Gniezno

Godziny otwarcia:
Pn-Pt 8.00-20.00
Sob 8.00-14.00
Nasze atuty:


 Znajdź nas na mapie
2015 - PROJEKT I WYKONANIE    WWW.SERWIS-MYSZKA.PL